3 trendy pre moderný domov

Zakúpili ste si nové bývanie, vaša realitná kancelária vám odovzdala kľúče. Prichádza čas, kedy si nové bývanie môžete zútulniť a vytvoriť nový moderný domov. Posledné roky pribúda čoraz viac moderných trendov pre bývanie. Ak ich chcete nasledovať, rozhodne nezabúdajte na tieto.

3 trendy pre moderný domov

Retro dizajn je opäť IN

Áno, presne tak, všetky staré veci, ktoré vyzerajú dobre si do vášho interiéru môžete priniesť. Vnesiete tak do priestorov vášho domu kúsok vznešenosti a pocit moderného, štýlového domu. Pojem retro by nemal byť zamieňaný s vintage alebo starožitnosťami. Spravidla ide o dizajn 50., 60. a 70. rokov dvadsiateho storočia. Plus-mínus. Vtedy sa tieto predmety vynímali na výslní tmavých bytov, aby sa potom na 50 rokov uložili na spánok do temných pivníc teraz už našich starých mám. A práve teraz je čas na to, aby sme oprášili fotelky, šálky a lustre a naučili sa s nimi pracovať a obdivovať ich po novom. Tak ako si to kvalita (estetická aj technická) retro dizajnu zaslúži.

Jednoduché línie a zložité tvary

Čokoľvek, čo má jednoduché línie a zložité tvary je moderné. S takýmito kúskami si viete dom zariadiť veľmi šikovne a zaujímavo. Pôsobia veľmi moderne a vkusne. Nepreháňajte to však s tvarmi. Niekedy môžu pôsobiť chaoticky, čo však rozhodne nemáte v úmysle.

Nevýrazné farby

Ďalšia nemiznúca klasika sú farby, ktoré sú často až nerozoznateľné od bielej. Jemné a elegantné farby dodávajú priestoru priestrannosť a svetlo, ktoré izbu opticky zväčší. Zároveň k nim môžete kombinovať všelijaké typy dreva a uvidíte, vznikne vám z toho niečo naozaj nečakane krásne, elegantné a moderné.

Ideálna je aj kombinácia retro štýlu, jednoduchých línií, zložitých tvarov a nevýrazné farby. Skombinujte ich a získajte skutočne moderný príbytok, ktorý zaujme nie jednú návštevu a vy som v ňom hlavne môžete cítiť dobre a príjemne.