Aké praktické pomôcky využijete aj vo svojej kuchyni?

Každá žena využíva v kuchyni viaceré kuchynské pomôcky, ktoré jej pomáhajú pri príprave jedál, uskladňovaní potravín, či iných činnostiach.

Aké praktické pomôcky využijete aj vo svojej kuchyni?
Aké praktické pomôcky využijete aj vo svojej kuchyni? (Foto: unsplash.com)

Aké praktické pomôcky ale vo svojej kuchyni jednoznačne využijete?

Sklenené uzatvárateľné nádoby

Praktické skladovanie drobných potravín vám umožňujú sklenené uzatvárateľné nádoby. Nádoby musia byť vzduchotesné, aby sa potraviny v nich neznehodnotili, nezvlhli. Ak nemáte kde skladovať kvalitnú zrnkovú kávu, strukoviny, ryžu, múku, či ovsené vločky, práve tieto nádoby vám môžu pomôcť. Umiestňujte si ich do špajze, či do kuchynskej linky. Takto budete mať prehľad, kde sa čo nachádza a vyhnete sa skladovaniu týchto potravín v pôvodných obaloch zviazaných gumičkou.

Látkové ľanové vrecúška

Sušené bylinky sú súčasťou slovenských kuchýň. Aby ste si ich však dokázali uchovať, môžete ich dávať buď do sklenených nádob, alebo ich môžete dávať do látkových ľanových vrecúšok, ktoré sa dajú stiahnuť tak, aby bol obsah chránený.

Pekné ľanové vrecúška môžete používať aj na skladovanie byliniek, z ktorých budete robiť čaj. Môžete si ich potom zavesiť do kuchyne, alebo odložiť do poličiek. Tieto vreckúška sa dajú využiť aj na skladovanie pečiva, trebárs chleba.

Obaly so včelím voskom

Čo sa týka pečiva, v kuchyni oceníte, ak budete mať dostatočne veľké obaly so včelím voskom. Nahrádzajú igelitové sáčky a udržiavajú pečivo dlho čerstvé.

Obaly so včelím voskom môžete využívať aj na balenie desiaty pre deti do školy, či na balenie desiaty na výlety. Obaly sú ekologické, sú nezávadné a dajú sa „obnoviť“ novou vrstvou včelieho vosku.

French press

Ste kávičkár a radi si doprajete aj čaj? Ak je vaša odpoveď kladná, určite by vám v kuchyni nemal chýbať french press. French press vám umožní rýchlo si pripraviť kávu, či čaj. Čo sa týka kávy, je určený hlavne pre tých, ktorí si radi doprajú klasiku v podobe zalievanej kávy.

Objednať nový french press môžete bez problémov aj z internetu. Takáto praktická pomôcka sa vám v kuchyni určite zíde.

Text:PR