Ako vyčistiť zažraté a výrazné škvrny na koberci?

Špina a škvrny sú súčasťou každodenného dňa. Bez nich by to jednoducho nebolo ono. Dnes je taktiež samozrejmosťou jesť v obývačke, a tak to vplýva nie len na kopu smetí všade naokolo, ale tiež aj výrazné škvrny na koberci. Ako sa týchto škvŕn zbaviť?

Ako vyčistiť zažraté a výrazné škvrny na koberci?
Ako vyčistiť zažraté a výrazné škvrny na koberci? (Foto: unsplash.com)

Ak sa vám nepodarilo vyčistiť škvrnu hneď po jej vzniku – čo by bolo vždy čo najlepšie – najprv treba zistiť, čo túto škvrnu spôsobilo. Či už vyliata káva, masť alebo víno, na každú škvrnu treba zvoliť niečo iné. V prípade, že ste zástancami chémie, nechajte si poradiť v danej predajni. Tí budú najlepšie vedieť, čo by vám na daný typ škvŕn mohlo pomôcť. Vyhnite sa zosvetľovačom , bielidlám a podobným čistiacim prostriedkom.

Vo vašej kuchyni sa taktiež nachádza množstvo „čističov“, ktoré vám so škvrnami pomôžu. Na biele víno napríklad pomôže vriace mlieko. Blato alebo rôzne škvrny z jedla vyčistíte zriedeným octom. Zažraté škvrny z koberca vám tiež pôjdu dole ak ich vyčistíte v teplej mydlovej vode s prídavkom čpavku. Ak chcete, aby bolo o vaše koberce dobre postarané a vydržali pekné čo najdlhšie, hĺbkové čistenie by ste mu mali dopriať aspoň raz do roka.