Oceňovanie nehnuteľností

Oceňovanie nehnuteľností je odborná činnosť ktorú vykonávajú znalci v odbore ohodnotenie nehnuteľností. Túto činnosť môžu vykonávať iba tí znalci ktorí sú zapísaní v zozname znalcov ktorý vedie ministerstvo spravodlivosti.

Oceňovanie nehnuteľností
Oceňovanie nehnuteľností (Foto: expresnyposudok.sk)

Takýto znalecký posudok vyžadujú banky v prípade že žiadame externé financovanie najčastejšie vo forme hypotekárneho úveru. A to dnes býva najčastejšia forma financovania. Znalecké posudky sa ale vypracovávajú aj v biznis sfére. V prípade že sa uvažuje nad predajom alebo kúpou podniku tak si obchodné strany tiež nechávajú vypracovať takzvaný znalecký posudok podniku alebo tiež ohodnotenie podniku. Princíp je podobný ale samozrejme sú tu isté špecifiká v porovnaní s oceňovaním bytu alebo rodinného domu.

Viac informácií je možné nájsť na odbornom webe expresnyposudok.sk Jedná sa o informačný web na tému znalectva. Rovnako si tu ale tiež môžete objednať dané služby telefonicky alebo online. Vypracovanie klasického znaleckého posudku zaberie iba pár dní a máte o jednu starosť menej pri dodávaní podkladov banke k žiadosti o hypotéku.

Text:PR