Pripravte svoj domov na Veľkú Noc! Tipy na dekorácie

Pomaly ale isto sa nám blíži Veľká Noc. Jej symbolom je hlavne tráva, vajíčka, veselé farby, bahniatka, korbáče a iné. A je skvelé, ak aj svoj interiér prispôsobíte danej sezóne. Čím je ideálne vyzdobiť si dom na jar a Veľkú Noc, no a prečo si takéto ozdoby a dekorácie nevyrobiť aj sami doma?

Pripravte svoj domov na Veľkú Noc! Tipy na dekorácie (Foto: unsplash.com)

Farebné vajíčka a macramé

Klasickým symbolom jari a hlavne nadchádzajúcej Veľkej noci sú, samozrejme, vajíčka! Kúpiť si môžete drevené vajíčka, polystyrénové alebo priesvitné, dozdobiť si ich potom môžete podľa vlastných predstáv. Stačí aj to, čo už máte doma – stužky, trblietky, špagáty alebo korálky. Ak si nechcete kupovať vajíčka, tak môžete použiť aj klasické, vyfúknuté a namočiť ich do farby alebo namaľovať roztopenými voskovkami. Veľmi obľúbené je teraz aj vyrábať macramé doplnky, no a tieto dve veci môžete spolu kombinovať.

Veľkonočné vence

Tak ako je zvykom vyrábať adventné vence alebo Vianočné vence na dvere, tak si môžete vyrobiť aj tematický, veľkonočný veniec. V papiernictve alebo kvetinárstve si kúpite základ pre veniec (drevený alebo polystyrénový) a naň budete všetky ozdoby upevňovať. Použiť môžete umelé, typicky jarné kvety – narcisy alebo tulipány, bahniatka, zelené steblá trávy a iné veci, ktoré sa vám do celého konceptu budú hodiť.

Ikebany

Niektoré z nás preferujú dekorovanie váz a ikebán do vybraného ročného obdobia, takže prechod zo zimy na jar je ideálnym obdobím na takúto zmenu. Ikebanu vytvárajte z podobných kvetov a dekorácií, ktoré sme spomínali pri venci. Dôležité je, aby sa vám to hodilo do interiéru a zároveň, aby to pôsobilo veselo. Nebojte sa použiť stužky alebo korbáč ako dekoráciu, prípadne navešajte na vetvičky alebo kvety vajíčka zavesené na macramé.