Vonkajšie žalúzie a vonkajšie rolety ako efektívny spôsob tienenia

Tieniaca technika je dôležitou súčasťou každej domácnosti. Má chrániť pred zvedavými pohľadmi z exteriéru a má zároveň chrániť pred priamymi slnečnými lúčmi.

Vonkajšie žalúzie a vonkajšie rolety ako efektívny spôsob tienenia
Vonkajšie žalúzie a vonkajšie rolety ako efektívny spôsob tienenia (Foto: unsplash.com)

Ak klasické interiérové žalúzie nespĺňa vaše požiadavky, vyberte si buď vonkajšie žalúzie alebo vonkajšie rolety. Obe tieto tieniace techniky sú vhodné do moderných rodinných domov.

Vonkajšie rolety

Moderné, štýlové – aj takto by sme mohli charakterizovať túto tieniacu techniku. Overená klasika v exteriérovom tienení pristane predovšetkým moderným bungalovom, ktoré majú veľké okná, no nemusíte sa ich báť dávať aj do viacposchodových domov.

Moderné vonkajšie rolety plnia hlavne izolačnú funkciu. V zimnom období ich oceníte práve kvôli ochrane pred únikom tepla do exteriéru. V letných mesiacoch vás perfektne ochránia pred slnečnými lúčmi. Ušetríte náklady na vykurovanie a zároveň klimatizáciu.

Objednávajte vonkajšie rolety a vyberajte si z veľkého výberu farieb a dizajnov.

Vonkajšie žalúzie

Okrem vonkajších roliet vás môže zaujať aj vonkajšie žalúzie. Predstavuje efektívny spôsob tienenia a vyzerá podstatne atraktívnejšie ako interiérové žalúzie.

Máte možnosť vybrať si z vonkajších žalúzií, ktoré sa ovládajú manuálne, alebo motoricky. Obavy z vetrania mať nemusíte, pretože aj keď bude vonkajšie žalúzie zatiahnuté, budete môcť vetrať.

Budete mať možnosť vybrať si zo širokej škály farieb, rôznych tvarov a veľkostí lamiel.

Zabezpečujú tepelnú ochranu budovy, čo oceníte v nasledujúcich chladných ročných obdobiach.

Moderné rodinné domy si vyžadujú kvalitnú tieniacu techniku. Ak máte plynulý prechod z interiéru do exteriéru, odporúčame vám dávať hliníkovú, či drevenú pergolu.

Vonkajšie rolety a vonkajšie žalúzia ale patria medzi najobľúbenejšie tieniace techniky moderných rodinných domov.

Text:PR