Vyberáme sedačku: Akú zvoliť výšku sedenia a materiál?

Najprv sa musíte rozhodnúť pre tú správnu veľkosť. Máte limity čo sa týka priestoru? Ak máte menšiu miestnosť, zvoľte menšiu sedaciu súpravu, ktorá sa dokonale hodí do tohto priestoru. Takto aj ušetríte. Ďalším faktorom je veľkosť plánovaných návštev, ak si chcete posedieť doma iba s partnerom, úplne stačí dvojmiestna sedacia súprava.

Vyberáme sedačku: Akú zvoliť výšku sedenia a materiál?

Aká je správna výška sedenia

Podľa výšky sedacej časti poznáme 2 hlavné druhy. Nízke sedacie súpravy s výškou sedu pod úrovňou kolien a vysoké sedacie súpravy s výškou sedu nad úrovňou kolien.

Nízke sedacie súpravy sú vhodné a ideálne na každodenný na oddych doma, prispôsobte mu aj stolík. Naopak vysoké sedacie súpravy sú vhodné pre formálne príležitosti. Tieto sú skôr na príležitostné sedenie.

Látka pre ľahšie čistenie

Telo sedačky môže byť konštruované z kovu, alebo dreva. Kov je moderný a viac vydrží, avšak nie každému vyhovuje. Poťah môže byť kožený alebo látkový. Ak si zvolíte kožu, máte o starosť menej.

Pri textile, zvoľte látku na ktorej nečistoty nevyniknú, lebo povrch je špeciálne upravený. Hľadajte označenie “Aquaclean” proti zašpineniu, respektíve pre ľahké čistenie len za pomoci navlhčeného kúsku handry. Vďaka tomuto nečistoty ľahko odstránite a neostanú zanesené v povrchu súpravy. Táto úprava sa dá dokúpiť.

Rovnako si môžete nechať vyrobiť na mieru vašej sedačky ochrannú látku z materiálu názvom “Carabu”, ktorá efektívne ochráni poriadok vo vašej domácnosti.

Tieto rady sme našli na stránkach nákupnej poradne. Rovnomenná stránka NakupnaPoradna.sk radí, ako vybrať sedačku a odporúča tie najlepšie. V článku nájdete aj ďalšie rady a tipy k výberu ako vybrať najlepšie sedenie.