Zastrešenie bazéna – oplatí sa do toho investovať?

Sezóna bazénov je v plnom prúde a je bežné, že sa nachádza takmer v každom dvore. Či už ten nafukovací alebo ten v zemi. Ak máte na záhrade práve bazén do zeme, naskytá sa otázka: zastrešovať alebo nie? Oplatí sa do toho investovať také veľké peniaze?

Zastrešenie bazéna – oplatí sa do toho investovať?
Zastrešenie bazéna – oplatí sa do toho investovať? (Foto: unsplash.com)

Kúpanie nie len v letných mesiacoch

Najväčšou výhodou na zastrešení bazéna je to, že sa môžete kúpať oveľa dlhšie ako len v lete pri vysokých horúčavách. Môžete sa kúpať jednoducho aj na jeseň, keď už teploty vonku klesajú pod 20 stupňov.

Taktiež pri kúpaní v zastrešenom bazéne nezáleží, aké je vonku počasie. Môže tam byť veľká prietrž mračien, krúpy či hromy a blesky, no vám to nebude vadiť, keďže budete pod strechou. Tá bude udržiavať teplotu vody aj ovzdušia okolo. Ďalšou výhodou je aj to, že bude do bazéna padať menej odpadu, či už trávy alebo hmyzu. Aj keď ide o nadzemné bazény. Keď budete chcieť bazén bez strechy, tak sa dá jednoducho odtiahnuť.

Pri zastrešenom bazéne taktiež nehrozí, že by tam spadlo dieťa alebo váš domáci miláčik. Pozitívom sú aj menšie náklady na údržbu a vykurovanie bazéna. Pri návrhu môžete pomôcť 2d cad.

Vyššia cena

Zastrešenie bazéna je takmer úplne perfektné, no má aj svoju nevýhodu. Tou je práve cena, ktorá môže množstvo ľudí odradiť. Záleží od veľkosti bazéna, takže čím väčšiu plochu bude treba zastrešiť, tým bude cena automaticky vyššia. Býva to ale tak, že keď už si niekto môže dovoliť takýto bazén, dovoliť si môže už aj zastrešenie.

Ako ušetriť?

Ušetriť viete pri kúpe už hotového riešenia. Ponúkajú ich dobré známe obchody ako Hej, Alza, Marimex a mnohé ďalšie. Pre všetky z nich viete na webe https://www.kuponyzdarma.sk/ nájsť aj zľavové kupóny a ušetriť tak pri nákupe. Zľavový kód stačí vyhľadať, skopírovať a viete ho ihneď uplatniť pri nákupe v obchode.