Štýlová terasa aj na jeseň? Prečo nie!

Hoci na príjemné chvíle v exteriéri sú vhodné skôr teplejšie dni, prečo si neposedieť zachumlaní v deke na terase aj počas tých chladnejších? Jeseň prináša ohnivé spektrum farieb a špecifickú atmosféru, ktorú si môžete vychutnať z pohodlia svojej terasy. Ako na to?

Štýlová terasa aj na jeseň? Prečo nie!
(zdroj: unsplash.com)

Oheň vytvorí potrebnú atmosféru

Počas chladnejších dní už budete zrejme potrebovať strechu. Pocit strechy sa dá veľmi jednoducho navodiť tienidlom. Ak ho navyše ozdobíte drobnými svetielkami, výsledný efekt bude úžasný. V exteriéri vynikajúco vytvorí atmosféru aj oheň. Na terasu ho môžete dostať napríklad v podobe krbu. Oheň síce vytvára teplo, ale to môžete vytvoriť aj dekami a vankúšmi, ideálne v jesennom dekóre, aby tematicky ladili s ročným obdobím. Vankúšiky so vzorom listov v oranžovej, červenej alebo žltej farbe sú toho žiarivým príkladom. Na ich nákup môžete využiť napríklad kupóny a zľavové kódy, ktoré pre vás ušetria.

Vytvorte si svetelné dekorácie

Pocit tepla. To je to zásadné, čo potrebujete v jeseni a počas chladných dní vytvoriť. Pridáva k tomu aj koberec pod nohami. Dajte si však pozor na to, aby ste vybrali správny exteriérový druh koberca, pretože klasické interiérové koberce nevydržia vonkajšie podmienky a môžu sa veľmi rýchlo znehodnotiť. Svetielka – aj tie navodzujú pocit príjemného tepla a atmosféry. Každé posedenie je hneď o niečom inom, ak k nemu pridáte svetielka. Či už v podobe DIY dekorácií, keď napríklad čajové sviečky vložíte do zaváraninových skiel, alebo svetelných reťazí z obchodu. Pri zariaďovaní jesennej terasy sa nebojte využiť celú škálu jesenných farieb. Z terasy sa tak stane štýlové miesto, ktoré bude chcieť navštíviť každý.

Pocit tepla je kľúčový

Stolovať môžete na terase aj v jeseni. Pridajte k tomu jesenný dekor obrúskov či misiek a bude to zároveň štýlové. Opäť však nezabudnite na deky a ohrievače, vďaka ktorým zvládnete sedenie na terase aj v nižších teplotách. Dobré bude použiť aj podsedáky alebo vankúše pod zadok. Základom je aj pohodlný nábytok, na ktorý sa zmestia mäkké vankúše a deky a ktorý počas týchto chladnejších dní oceníte ešte viac. Na jeho nákup využite zľavový kód Merkury Market. Zahriať sa vám pomôže aj teplý nápoj, ktorý pripravíte pomocou kávovaru alebo konvičky na čaj. Na nákup takéhoto spotrebiča a ušetrenie sa vám zasa hodí Klarstein zľavový kód. Bude sa hodiť na každú terasu v jesennom štýle. Jesennú atmosféru môžu terase dodať aj kvety a rastliny, ktoré sú typické pre túto ročnú dobu. Dodajú terase šarm a predovšetkým tú správnu farbu. Nezabudnite sa však prispôsobiť aj miestnym poveternostným podmienkam a osobným preferenciám.