Viete, čo je to boho? Alebo ako oživiť doma interiér

Bohémsky štýl sa teší v poslednej dobe veľkej obľube. Interiéry v tomto štýle vznikli už v 19. storočí v Paríži a ich hlavnou inšpiráciou boli umelci a spisovatelia a myšlienka, že kreativita je viac, než peniaze. Ak s ňou súhlasíte, určite si boho štýl zamilujete!

(zdroj: unsplash.com)

Aby váš domov odrážal vás

To, čo najviac boho štýl charakterizuje, sú vzory, textúry a farby. Váš interiér musí byť navrhnutý tak, aby plnil vaše potreby a predovšetkým vo vás vzbudzoval radosť. Cieľom je dosiahnuť, aby ste mali doma atmosféru odrážajúcu vašu osobnosť. Keď sme pri spomínaných farbách, v boho interiéri by nemali chýbať práve tie sýte, ako napríklad oranžová, žltá, ružová alebo smaragdová. Môžete si vytvoriť interiér, kde bude použitá len pár z nich a budú sa navzájom dopĺňať, prípadne to môže byť totálna explózia farieb. Je to len na vás – to je jedna z najväčších výhod a charakteristík boho štýlu.

Minimalizmus verzus odvaha

Keďže bohémsky štýl je tak trochu bez pravidiel, týka sa to aj nábytku. Nebojte sa kombinovať rôzne štýly. V súčasnosti sa najviac využíva minimalistický nábytok zo svetlého dreva, takže ak siahnete po jednoduchej komode, polici alebo stole, nič nepokazíte. Dobré je dokombinovať ich odvážnymi nápadmi v podobe čalúneného nábytku, ako napríklad stoličky do jedálne alebo sedačka do obývačky. Pri tomto druhu nábytku môžete pokojne popustiť uzdu aj tej najdivokejšej fantázii.

Stavte na útulné závesy, deky alebo vankúše

Útulnosť – ani na tú nesmiete pri boho zabúdať. Tento efekt dosiahnete hlavne pomocou textílií, ako sú závesy, prikrývky alebo vankúše. Opäť sa nemusíte báť vzorov, farieb ani textúr. Nezabudnite ani na dekorácie. Ideou bohémskeho štýlu je vybrať také, ktoré vo vás vyvolávajú spomienky, sú pre vás niečím cenné, prípadne reflektujú vašu kreativitu. Pokojne si sami vyrobte hlinenú vázu, obraz na stenu alebo typické dekorácie z macramé, ktoré je pre boho štýl asi to najtypickejšie. Podstatné je vybrať si len také veci, ktoré sa vám páčia. Pamätajte na to, že zariaďujete podľa svojho vkusu, nie vkusu svojich kamarátok alebo časopisov o bytovom dizajne.