Skrinka do kúpeľne – neviditeľná, ale nenahraditeľná

Väčšina ľudí sa nábytkom do kúpeľne až tak nezaoberá. Ak áno, tak obvykle skončia pri vani, umývadle a toalete. Často sa potom stáva, že po pol roku musíte vymeniť v kúpeľni skrinku, pretože nevyhovuje. Ako sa pred takýmito nervami, strateným časom a peniazmi uchrániť?

Skrinka do kúpeľne – neviditeľná, ale nenahraditeľná
(zdroj: unsplash.com)

Aby sa do nej všetko vošlo a aby sa aj ona vošla do kúpeľne

Pri výbere akéhokoľvek nábytku je veľmi dôležité pozerať sa na jeho účel. V prípade skrinky je hneď druhá dôležitá vec jej rozloženie a pochopiteľne aj dizajn. Tieto dve veci musíte brať do úvahy aj v súvislosti s priestorovým rozložením svojej kúpeľne. Pri účele si normálne urobte zoznam, čo všetko potrebujete do takej kúpeľňovej skrinky napchať – stačí vám do nej ukladať uteráky, len kozmetiku, alebo oboje? Ak vám bude stačiť uložiť si do skrinky zubnú kefku, pastu a holiaci strojček, postačí malá závesná. V kúpeľni je ideálne, ak skrinky disponujú rovno aj zrkadlom – ušetríte si tak výber a montáž ďalšej nevyhnutnej kúpeľňovej súčasti.

Vďaka skrinke zmeníte aj dizajn kúpeľne

Podobne ako so zrkadlom, existujú aj skrinky s osvetlením. Tým si tiež výrazne pomôžete, pretože svetlo je nevyhnutné pre akúkoľvek kúpeľňu. Ak nechcete nič vešať na stenu, druhým riešením je skrinka pod umývadlo. Pri takomto type skrinky vám vedia na odtokovú rúru vyrezať otvor, takže nebude žiadny problém s tým, aby pekne zapadla k stene a aby sa odtok ukryl do vnútra skrinky. Čo sa týka dizajnu, skrinka je práve tým kusom nábytku, vďaka ktorému môžete svojej možno už nemodernej kúpeľni vdýchnuť druhý dych. Takto moderné sú napríklad vysoké, úzke a lesklé kúpeľňové skrinky.

Pracujte s optickým rozšírením

Do malej kúpeľne voľte logicky menšie kusy nábytku, teda aj skrinky, a využívajte priestor nielen na podlahe, ale aj na stene a strope. Dôležité je dbať aj na farbu, pretože tou dokážete priestor opticky rozšíriť, ale rovnako aj zúžiť. Zväčšenie sa vám môže podariť dosiahnuť napríklad belasou farbou, ktorá sa do kúpeľne aj hodí, prípadne nič nepokazíte klasickou bielou. Čím väčší lesk bude skrinka mať, tým väčšie bude vaša malinká kúpeľňa pôsobiť. Rovnaký dojem vytvorí aj vysoká skrinka. Do takej umiestnite aj viac vecí, než do nižšej. Praktické je zvoliť skrinky, ktoré majú jedny dvierka, pretože sú praktické na rýchlu údržbu a navyše nezaberú po otvorení toľko miesta, ako tie dvojdverové.