Bytový textil v interiéri jednoducho potrebujete

Tajnou ingredienciou útulného interiéru je takmer nenápadný, no o to dôležitejší bytový textil. V dome či byte dokáže robiť hotové zázraky. Stačí len niekoľko vhodne vybraných kúskov a v momente vyčaríte príjemné prostredie azda z každej miestnosti a svojmu domovu dodáte zabývaný vzhľad.

Bytový textil v interiéri jednoducho potrebujete

Aj nákup musí byť premyslený

Vyberať si bytový textil tak, ako sa vám zapáči v obchode, teda ako jeden kus, sa príliš nevypláca. Vždy myslite na to, že je súčasťou celého interiéru, preto by malo všetko zo všetkým ladiť a to aj bytový textil. Bratislava či iné väčšie mestá ponúkajú kopu inšpirácií aj možností na dokonalé zladenie interiéru vášho bytu.

Rozdiel budete počuť

Jednou z neodmysliteľných výhod bytového textilu je pohlcovanie zvukov. Rozdiel pocítite už pri zavesení závesov, rozprestretí koberca alebo keď do bytu umiestnite akýkoľvek väčší bytový textil. Bratislava, Nitra či iné väčšie mestá produkujú množstvo hluku a nie je nič lepšie ako po príchode domov si oddýchnuť v tichu domova. Závesy z hrubšej tkaniny dokážu tlmiť zvuk z exteriéru a zároveň regulujú prienik slnečných lúčov. Chránia vás tak pred horúčavou, chladom i prievanom.

Poznajte svoj štýl a prispôsobte tomu bytový textil

Premena interiéru je ideálnou možnosťou ako sa vyšantiť a vybrať do svojho domovu dokonalé kúsky ako nábytku, tak aj bytového textilu. Na začiatku akejkoľvek premeny je potrebné pouvažovať a určiť si štýl a koncept, ktorým sa pri zariaďovaní interiéru chcete vydať. Provensálsky, industriálny, barokový, námorný či minimalistický štýl. Paleta smerov, ktorými sa pri zariaďovaní vydať, je dostatočne široká, aby si mohol vybrať každý. Z toho, čo vás osloví, si potom povyberajte vzorky a skúšajte kombinovať, prípadne sa poradiť aj s ostatnými členmi domácnosti skôr, ako bude neskoro to meniť.

Foto: Bigstockphoto