Aké budú trendy v bývaní pre rok 2020? Inšpirujte sa a skrášlite si bývanie!

Každý rok prináša so sebou niečo iné, či už sú to módne trendy, novinky vo svete technológií alebo práve trendy v bývaní. V tomto roku asi najdiskutovanejšou témou a oblasťou, na ktorú sa budú zameriavať aj bytoví dizajnéri, je udržateľnosť, ekológia a prírodné materiály. Čo bude v trendy v roku 2020 a čo by ste si do vášho domu či bytu mali jednoznačne zaobstarať? 

Aké budú trendy v bývaní pre rok 2020? Inšpirujte sa a skrášlite si bývanie! (Foto: pixabay.com)

Experimenty s materiálmi

Priemysel aj dizajnéri sa nie len v tomto roku snažili, ale budúci rok budú pokračovať vo vytváraní nových materiálov, z ktorých sa budú vyrábať či už doplnkoy alebo zariadenie do bytov a domov. Už sa experimentuje s používaním zvyškových materiálov. Základom je to, aby sa použilo niečo, čo iní považujú za odpadky alebo za zbytočnosti, ktoré už doma nepotrebujú. V dobe, kedy prevláda neistota a ekologické problémy, návrhári sa hrajú s materiálmi a tvarmi. Čím ekologickejšie zariadenie doma budete mať, tým to bude viac trendy a budete sa podieľať na udržiavaní našej planéty.

Späť ku koreňom

Množstvo predajcov nábytku a obchodných domov predstavilo svoje kolekcie na rok 2020 a opakuje sa práve tento trend. Prírodné farby, materiály, vzory aj tvary pripomínajú naozaj jednoduchý a „surový“ štýl zariadenia. Hlavným aspektom je drevo, sklo, koža a doplnky s rôznych rastlín a druhov dreva. Nie je ničím výnimočným, ak namiesto krásne opracovaného stola budete mať odrezok zo stromu, ktorý bude mať na okrajoch ešte kôru. Začnite napríklad pestovať na záhrade, hoci aj vo veľkom – pomôžu poľnohospodárske stroje, prebytočné potraviny môžete darovať rodine, známym a priateľom, prípadne ich predať.

Umelecké kúsky a extravagantnosť

Jedným z hlavných trendov v bývaní bude inovácia. Čím zaujímavejšie alebo uletenejšie kúsky nábytku a doplnkov budete doma mať, tým to bude viac trendy. Znamená to, že keď k vám príde návšteva, tak sa možno na chvíľu pozastavia a zamyslia sa nad tým, na čo daná vec slúži alebo čo má predstavovať. To zahŕňa napríklad aj to, ako spláchnuť toaletu alebo ako pustiť vodovodný kohútik. Inovácie sú skrátka vždy trendy a nikdy s nimi nič nepokazíte.