Pripravte svoj domov na Veľkú Noc! Tipy na dekorácie

Pomaly ale isto sa nám blíži Veľká Noc. Jej symbolom je hlavne tráva, vajíčka, veselé farby, bahniatka, korbáče a iné. A je skvelé, ak aj svoj interiér prispôsobíte danej sezóne. Čím je ideálne vyzdobiť si dom na jar a Veľkú Noc, no a prečo si takéto ozdoby a dekorácie nevyrobiť aj sami doma?

Pripravte svoj domov na Veľkú Noc! Tipy na dekorácie (Foto: unsplash.com)

Farebné vajíčka a macramé

Klasickým symbolom jari a hlavne nadchádzajúcej Veľkej noci sú, samozrejme, vajíčka! Kúpiť si môžete drevené vajíčka, polystyrénové alebo priesvitné, dozdobiť si ich potom môžete podľa vlastných predstáv. Stačí aj to, čo už máte doma – stužky, trblietky, špagáty alebo korálky. Ak si nechcete kupovať vajíčka, tak môžete použiť aj klasické, vyfúknuté a namočiť ich do farby alebo namaľovať roztopenými voskovkami. Veľmi obľúbené je teraz aj vyrábať macramé doplnky, no a tieto dve veci môžete spolu kombinovať.

Veľkonočné vence

Tak ako je zvykom vyrábať adventné vence alebo Vianočné vence na dvere, tak si môžete vyrobiť aj tematický, veľkonočný veniec. V papiernictve alebo kvetinárstve si kúpite základ pre veniec (drevený alebo polystyrénový) a naň budete všetky ozdoby upevňovať. Použiť môžete umelé, typicky jarné kvety – narcisy alebo tulipány, bahniatka, zelené steblá trávy a iné veci, ktoré sa vám do celého konceptu budú hodiť. Na tú správnu atmosféru nezabudnite na doTERRA oleje.

Ikebany

Niektoré z nás preferujú dekorovanie váz a ikebán do vybraného ročného obdobia, takže prechod zo zimy na jar je ideálnym obdobím na takúto zmenu. Ikebanu vytvárajte z podobných kvetov a dekorácií, ktoré sme spomínali pri venci. Dôležité je, aby sa vám to hodilo do interiéru a zároveň, aby to pôsobilo veselo. Nebojte sa použiť stužky alebo korbáč ako dekoráciu, prípadne navešajte na vetvičky alebo kvety vajíčka zavesené na macramé.

Všetko potrebné kúpite aj online. Využite aj zľavové kódy zo stránok www.zlavove.sk a pri každom nákupe ešte aj ušetríte!