Aké výhody ponúka montovaná stavba z ocele?

Nielen komunikačné technológie a IT, ale aj stavebný priemysel napreduje raketovým tempom. V kurze sú spôsoby, ktoré šetria čas, financie a zároveň neznižujú kvalitu a funkčnosť celej stavby. Aj preto by ste mali uvažovať nad výstavbou montovanej haly.

Aké výhody ponúka montovaná stavba z ocele?
Aké výhody ponúka montovaná stavba z ocele? (Foto: avg-group.com)

Montované stavby sú variantom pre fyzické aj právnické osoby, ktoré potrebujú relatívne veľké skladovacie či prevádzkové priestory. Dajú sa naprojektovať veľmi variabilne – môžu zaberať plochu 50, ale aj 20 000 metrov štvorcových. Ak potrebujete nehnuteľnosť, ktorá bude efektná aj efektívna zároveň, pouvažujte na možnosťou výstavby montovanej haly z ocele.

Materiál, na ktorý sa dá spoľahnúť

Na výstavbu moderných montovaných stavieb sa využíva pevná oceľ vysokej kvality. Jedná sa o materiál, ktorý je v súčasnom stavebnom priemysle veľmi obľúbený a cenený pre svoje vlastnosti. Oceľ, z ktorej sa vyrábajú konštrukcie montovaných hál, vyniká svojou pružnosťou, tvárnosťou a nízkou hmotnosťou, zároveň je však dostatočne pevná. Avšak nie je oceľ ako oceľ. Naozaj kvalitná montovaná stavba nemôže byť vyrobená z tenkostenných profilov s hrúbkou do 3,5 mm.

Vnútorný priestor navrhnutý s ohľadom na variabilitu a funkčnosť

Moderná montovaná hala sa vyznačuje ľahko oceľovou konštrukciou s vysokou statickou pevnosťou, ktorá umožňuje zapracovanie medziposchodia, administratívnej budovy, kancelárie či nadzemnej plošiny. Tieto „vsuvky“ môžu výrazne zefektívniť celý interiér objektu. Okrem toho je možné stavbu naprojektovať tak, aby zohľadňovala prítomnosť techniky, ktorá sa bude v hale využívať (napríklad výrobné linky či mostový žeriav).

Prekvapivá účelnosť

Nové montované haly sa obvykle nestavajú len pre jeden konkrétny účel. K ich nespochybniteľným pozitívam patrí fakt, že vďaka kvalitnému naprojektovaniu je možné doslova zo dňa na deň zmeniť ich využitie. Výrobné či montážne haly a skladovacie priestory sa môžu relatívne jednoducho zmeniť na telocvične, športové komplexy alebo priestory autoservisu. Budovy s administratívnym účelom sa zasa môžu zmeniť napríklad na hotel či ubytovacie priestory. Účel využitia montovanej stavby závisí len a len od podmienok na trhu a od predstáv majiteľa objektu.

Dizajn, ktorý prekvapí originalitou

Okrem nosnej konštrukcie sa na celkovej kvalite moderných montovaných stavieb podieľa aj opláštenie týchto objektov, teda strešné a fasádne systémy. Kurz v architektúre smeruje k využívaniu skla či hliníku a oceľové montované haly s týmto faktom plne korešpondujú. Montovanú stavbu je možné opláštiť kvalitnými fasádnymi systémami, ktoré zabezpečia skvelé tepelnoizolačné vlastnosti budovy a tým aj významnú úsporu prevádzkových nákladov. Správnym výberom fasády je navyše možné dosiahnuť veľmi moderný a originálny vzhľad budovy.

Text:PR