Jeseň je ideálna! Návod na sadenie ovocných stromčekov

Máte domov so záhradou, chatu alebo chalupu? Ak uvažujete nad zasadením ovocných stromčekov, práve jeseň je najideálnejším obdobím, kedy sa do toho treba pustiť. Máme pre vás videonávod, ako na to a to krok za krokom.

Jeseň je ideálna! Návod na sadenie ovocných stromčekov

Už je na vás či sa rozhodnete pre klasiku ako sú jablká a hrušky alebo pôjdete po obľúbených marhuliach, čerešniach a ďalších stromčekoch. Pozor však ak ich idete sadiť viacero a vedľa seba. Pri kúpe vám poradia, ktoré by sa mali dávať ku ktorým stromčekom. Lepšie je větko rovno vidieť, ako len čítať, preto je tu videonávod krok za krokom ako na to.

Sadenie stromov si nevyžaduje náradie, no ak ho máte, vie to pomôcť, hlavne ak idete sadiť viac stromov naraz. Na sedenie stromov pomôžu rôzne poľnohospodárske stroje pre vyhĺbenie jám na zasadenie stromov, ako aj stroje na prevoz malých stromčekov pripravených pre sadenie.

VIDEO: Jeseň je ideálna! Návod na sadenie ovocných stromčekov

Venujete sa aj vy záhrade alebo napríklad rôznym dekoráciám, inšpiráciam, prípadne máte nápad na akýkoľvek iný prínosný a zaujímavý článok? Môžete nám napísať a my o tom napíšeme článok pre našich čitateľov.

Foto: zdroj YouTube