Potrebujete zmenu? Začnite pekne od podlahy

Farba v miestnosti, svetlo a dizajn interiéru majú svoju silu. Nikdy však nedosiahnete efekt vysokej elegancie bez kvalitnej a originálnej podlahy. Tomu samozrejme musí predchádzať kvalitný výber, o ktorého najdôležitejších detailoch si teraz niečo málo povieme.

Potrebujete zmenu? Začnite pekne od podlahy
Potrebujete zmenu? Začnite pekne od podlahy (Foto: kupsipodlahu.sk)

Eleganciu hľadajte aj v materiáloch

Ak sa rozhodujete pre novú podlahu, určite by ste nemali podceňovať materiál. Predsa len je to jeden z najviac zaťažených detailov interiéru, ktorý okrem mechanického poškodenia musí čeliť aj vlhkosti a vode.

Laminátová moderná podlaha je v tomto smere skvelým a cenovo výhodným riešení, takže určite voľbou tohto materiálu nič nepokazíte. Okrem materiálu si všímajte aj pevnosť a hrúbku zvolenej štruktúry, ktorá sa postará o dlhodobé použitie podlahy v akomkoľvek priestore, od kuchyne až po kúpeľňu.

Pozor na odtieň

Drevené podlahy sú univerzálne a ľuďmi veľmi obľúbené pre svoju všestrannosť a nenáročnú údržbu. Mnohí však na drahé drevo nemajú a niektorí tiež túžia po niečom originálnom, krásne bielom alebo naopak tmavom.

Objednajte si podlahu z Bratislavy a všetky vaše starosti sú vyriešené. Ponuka je široká a výber naozaj jednoduchý, takže svoje rozhodnutie zamieriť do tohto obchodu rozhodne neoľutujete.

Avšak pozor, príliš jasné alebo naopak tmavé farby môžu byť náročnejšie na údržbu. Na bielej podlahe je vidieť každú jednu špinu a prach, na tej tmavšej sa zas horšie vyrovnáte s prípadnými fľakmi vzniknutými pri používaní.

Biele odtiene sú vhodnejšie do malých priestorov, kde nie je moc svetla a okien, tie tmavšie zas navodia pocit elegancie a luxusu vo väčších priestoroch.

Podlaha do náročných podmienok

Ak potrebujete podlahu do kúpeľne alebo kuchyne, kde je vlhkosť a kontakt s vodou vyšší, určite nezabudnite na odolnosť zvolenej podlahy proti týmto podmienkam. Výbornou voľbou sú v tomto smere práve PVC podlahy, ktoré nemajú s vodou, vlhkosťou ani mechanickým poškodením najmenšie problémy. V opačnom prípade si narobíte len zbytočné starosti.

Text:PR